Maja Warzecha – wystawa w galerii Art Brut

We wrześniu do Galeria Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie po raz kolejny zawita Maja Warzecha i jej wyjątkowe kolaże.

Najlepszym zaproszeniem do galerii są słowa samej artystki:

W 2014 roku poznałam kolaż i pokochałam go od pierwszego skrawka papieru. Moje pierwsze podejście było opowieścią o potrzebie bycia bezpiecznym, o złamanych obietnicach i sile, którą wtedy dopiero w sobie odkrywałam. Od tamtego czasu moje życie zmieniało się wielokrotnie, często drastycznie i niespodziewanie, ale sztuka jest niezmiennie ważną jego częścią. 

Ona mnie leczy. Są takie sprawy, których nie umiem powiedzieć inaczej. Ciężko znaleźć w sobie odpowiednie słowa. Ale kiedy siadam w swojej pracowni i wyjmuję z pudełek kawałki zapełnione literami i obrazami – to najpiękniejsze uczucie jakiego doznaję – natchnienie płynie w moich żyłach, wypełnia moje serce. Czuję się zrozumiana, gdy oddaję kartce swoje emocje. 

Jestem dumna z każdego kolażu i każdy z nich reprezentuje moje uczucia/przeżycia/poglądy/przemyślenia/… 

Kochany widzu, zwracam się do Ciebie z prośbą: otwórz swoje serce. To, co dziś zobaczysz to moja absolutna emocjonalna nagość. Wszystkie granice, bariery, wątpliwości są wygnane z tych stron. Chcę przez to ośmielić także Ciebie, żebyś użył/użyła moich prac jako lustra, by wejrzeć w głąb. Co tam zobaczysz?

Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się w piątek 29 września 2023r. o godz. 17.00. Zapraszamy!

Pin It on Pinterest