Warsztaty V4

Teatroterapia Lubelska wzięła udział w warsztatach V4 finansowanych ze wsparcia Funduszu Wyszehradzkiego.

Trzy kraje, trzy języki, trzy teatry zatrudniające aktorów upośledzonych umysłowo. Mimo pandemii i trudności związanych z odległością udało się nasze spotkanie zorganizować przez internet. Jaki był wynik tego spotkania?

Połączenie muzyki, ruchu, zabawy i  choreografii – pokonaliśmy setki kilometrów.

W dniach 22-26 marca w Teatroterapii Lubelskiej w Lublinie odbyły się wspólne warsztaty internetowe Teatr Baltazár na Węgrzech i Mestské Divadlo z Pasáže na Słowacji.

Warsztaty które miały odbyć się w Budapeszcie były kilkakrotnie przekładane z powodu pandemii. Po długich konsultacjach zostały przeniesione do przestrzeni online, która stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie.

Wspólna praca, która opiera się na ruchu i choreografii pokazała, że chociaż forma online pod wieloma względami daje mniejsze możliwości niż spotkanie na żywo, pod innymi względami pozwala na nowe eksperymenty i niezwykłość podejścia artystycznego.
Na warsztacie trzy kompanie teatralne  tańczyły w oddzielnej przestrzeni, patrząc i reagując na siebie. Spotkanie online pokazało, że sztuka i chęć łączenia się ze sobą nie znają granic. Te trzy teatry udowodniły, że przekraczanie granic jest możliwe.


Więcej informacji o warsztatach: http://baltazarszinhaz.hu/en/visegrad-project-2

Pin It on Pinterest