Nabór uczestników WTZ

W związku z planowanym poszerzeniem działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej od 1 stycznia 2024 r. zwiększamy liczbę uczestników WTZ Teatroterapia. Już dziś zgłoś się do nas i zbuduj razem z nami Teatr Ludzi Niepełnosprawnych!

Podstawowym celem działalności WTZ Teatroterapia jest rehabilitacja społeczna i kulturalna oraz aktywizacja zawodowa zmierzająca do wszechstronnego rozwoju każdego uczestnika i zwiększenia samodzielności.

W Teatroterapii uczestnicy pracują według autorskich programów terapeutów, którymi są aktorzy, pedagodzy, muzycy, plastycy i specjaliści innych dyscyplin. Wieloletnie doświadczenie pracowników i uczestników WTZ dowodzi, iż integracja ludzi z różnych środowisk, przełamywanie wzajemnych uprzedzeń i odkrywanie wspólnoty z powodzeniem może odbywać się poprzez teatr, który służy jako narzędzie wewnętrznego wzrostu, roz­woju i wzbo­gace­nia osobowości.

Oprócz zajęć teatralnych na uczestników czekają również różnorodne pracownie tematyczne – pracownia plastyczna, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia ceramiki artystycznej, zajęcia z emisji głosu, zajęcia sportowe… Udział w spektaklach i festiwalach teatralnych jest również szansa do odbycia wielu interesujących wyjazdów zagranicznych.

Posłuchaj wypowiedzi naszych uczestników i przekonaj się, że to właśnie w Teatroterapii zbudowali oni swój #Krąg Wsparcia

/kliknij na obrazek, aby zobaczyć filmy/

Uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej może być osoba, która posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do terapii zajęciowej. Uczestnictwo w zajęciach Warsztatów jest bezpłatne. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Informacje dla kandydatów.

Dołącz do Teatroterapii! Nie zwlekaj i zapisz się już dziś tylko 10 wolnych miejsc!

Pin It on Pinterest