Aleksandra Rogala w galerii Art Brut

Zapraszamy do Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie oglądać można minimalistyczne rysunki z cyklu “Prostą Kreską” autorstwa Aleksandry Rogali.

Prace artystki Marcin Matuszewski opisuje w słowach:

“Twórczość Aleksandry Rogali ciężko jednoznacznie zaklasyfikować. Pierwszą intuicją jest zaszufladkowanie jej jako młodej artystki z niepełnosprawnością intelektualną. Jednak byłoby to zbyt proste: Aleksandra w zupełnym oderwaniu od świata sztuki tworzy dzieła, które wpisują się w różnorodne nurty. To, co artyści i artystki latami i różnymi doświadczeniami wypracowują, czego poszukują, czym się inspirują u Aleksandry zdaje się być naturalne. Tylko tyle i aż tyle.

Jej rysunki są bardzo konsekwentnie osadzone w wypracowanej przez nią estetyce. Rozedrgana kreska, która jest w stanie wspaniale uchwycić cechy portretowanych postaci jest czymś, co jest dla Aleksandry najbardziej charakterystyczne. Prostota wykonywanych rysunków nie wynika tu z artystycznego wyrachowania, nie z wypracowanej maniery, czy panujących aktualnie mód, ale jest konsekwencją cech Aleksandry.”

Wernisaż wystawy i spotkanie z artystką odbędzie się w piątek 13 października 2023 r. o godz.17.00. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca października – polecamy, zapraszamy!

Prace Aleksandry można zobaczyć również na jej profilu na facebooku i na instagramie.

Pin It on Pinterest