Wystawa “Bez Granic” w galerii Art Brut

Wystawa “Bez granic” prezentuje sztukę osób z niepełnosprawnością intelektualną, która powstała w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie.

Twórczość niepełnosprawnych umysłowo stawia nas wobec fenomenu tajemnicy, z którą stykamy się u źródeł ludzkiej aktywności zwanej sztuką. Jak to się dzieje, że osoby, które nie studiowały historii sztuki, nie mają żadnego wykształcenia (…), tworzą rzeczy zaskakujące swym pięknem. Wobec tej tajemnicy stajemy się bezsilni, a racjonalne metody krytyczne okazują się w tym przypadku bezużyteczne.

Władysław Jurkow

Sztuka burzy granice, otwiera i pociesza, a czasem wzrusza… Przed nami wyjątkowy świat przeżyć osób z niepełnosprawnością intelektualną zapisany w obrazach. Będziemy mieli okazję odkryć go podczas wystawy prac niezwykłych artystów, których twórczość nie zawsze jest zauważana i doceniana.

Zapraszamy w podróż do tajemniczego świata sztuki, który ujmuje szczerością i prostotą, a jego bogata paleta barw z pewnością wzbudzi refleksje i wprowadzi każdego w radosny nastrój.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca stycznia 2024. Zapraszamy do Galerii Art Brut w Centrum Kultury w Lublinie.

Pin It on Pinterest